XTAL OSC XO 64.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesFIPO™ CPP
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency64 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
Spread Spectrum Bandwidth-
TT-DKEY-CPPC7L-B6-64.0TS-ND
in stockINR 370.872
Cardinal Components Inc.
1 1
Cardinal Components Inc. CPPC7L-B6-64.0TS-ND
Sku: TT-DKEY-CPPC7L-B6-64.0TS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesFIPO™ CPP
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency64 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead