RES 39K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance39 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-CF12JT39K0TR-ND,CF12JT39K0CT-ND
in stockINR 13.95
Stackpole Electronics Inc
1 1
Stackpole Electronics Inc CF12JT39K0TR-ND,CF12JT39K0CT-ND
Sku: TT-DKEY-CF12JT39K0TR-ND,CF12JT39K0CT-ND
Description of product
RES 39K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance39 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial