68a2d798e55f8344fa4d81f6 CC0603KRX7R9BB103-YAGEO-SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 µF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CC Series https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/68a2d79ae55f8344fa4d81fd/491202.png
Ultra small ceramic capacitors with larger capacitance value
Capacitance value ranging from 100pF to 22μF
0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812 case sizes available
DC voltage rating of 6.3V to 50V
High temperature range of -55°C to 125°C
Nickel barrier end termination
Good reliability with qualification of IEC60068
Available in ±5%, ±10% and ±20% tolerance
Applications
Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management, Industrial
Package Includes:
1 x CC0603KRX7R9BB103-YAGEO-SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 µF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
TT-RB-R110123
in stockINR 2
1 1
491202.png
CC0603KRX7R9BB103-YAGEO-SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 µF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CC Series
Sku: TT-RB-R110123
Description of product
Nickel barrier end termination
Applications
Package Includes: