DIODE ZENER ARRAY 13V SOT363
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13 V
Tolerance±6%
Power - Max200 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 8 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohms
TT-DKEY-BZX84C13S-FDITR-ND,1034-BZX84C13S-FDICT-ND,BZX84C13S-FDICT-ND,BZX84C13S-FDIDKR-ND
in stockINR 34.56
Diodes Incorporated
1 1
Sku: TT-DKEY-BZX84C13S-FDITR-ND,1034-BZX84C13S-FDICT-ND,BZX84C13S-FDICT-ND,BZX84C13S-FDIDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT363
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13 V
Tolerance±6%
Power - Max200 mW
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-363
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohms