DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD123
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9 V
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-BZT52C3V9-TPMSTR-ND,BZT52C3V9-TPMSCT-ND,BZT52C3V9-TPMSDKR-ND
in stockINR 17.28
Micro Commercial Co
1 1
Micro Commercial Co BZT52C3V9-TPMSTR-ND,BZT52C3V9-TPMSCT-ND,BZT52C3V9-TPMSDKR-ND
Sku: TT-DKEY-BZT52C3V9-TPMSTR-ND,BZT52C3V9-TPMSCT-ND,BZT52C3V9-TPMSDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD123
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Tolerance±5%
Power - Max200 mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohms