RES 0.33 OHM 0.6W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMBB/SMA 0207 - Professional
Product StatusActive
Resistance330 mOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-BC.33ATR-ND,BC.33ACT-ND
in stockINR 44.64
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BC.33ATR-ND,BC.33ACT-ND
Sku: TT-DKEY-BC.33ATR-ND,BC.33ACT-ND
Description of product
RES 0.33 OHM 0.6W 5% AXIAL
Product Attributes:
Product StatusActive
Resistance330 mOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-