DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Product Attributes:
SeriesAZ23
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohms
TT-DKEY-AZ23C22-E3-08GITR-ND,AZ23C22-E3-08GICT-ND,AZ23C22-E3-08GIDKR-ND
in stockINR 44.64
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Sku: TT-DKEY-AZ23C22-E3-08GITR-ND,AZ23C22-E3-08GICT-ND,AZ23C22-E3-08GIDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23
Product Attributes:
SeriesAZ23
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohms