ADJ PWR RES 500 OHM 50W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance500 Ohms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Length4.016" (102.00mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-AVT50-500-ND
in stockINR 7291.648
Vishay Huntington Electric Inc.
1 1
Vishay Huntington Electric Inc. AVT50-500-ND
Sku: TT-DKEY-AVT50-500-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance500 Ohms
Power (Watts)50 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length4.016" (102.00mm)