ADJ PWR RES 50 OHM 100W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance50 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter0.748" OD, 0.500" ID (19.00mm x 12.70mm)
Length6.496" (165.00mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-AVT100-50-ND
in stockINR 9941.568000000001
Vishay Huntington Electric Inc.
1 1
Vishay Huntington Electric Inc. AVT100-50-ND
Sku: TT-DKEY-AVT100-50-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance50 Ohms
Power (Watts)100 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length6.496" (165.00mm)