6899c8e6cf742559e5c4d6ee AOTA-B160808S2R2MT-ABRACON-AOTA-B160808S2R2MT-Power Inductor (SMD), 2.2 µH, 1.1 A, Shielded, 1.3 A, AOTA-B160808S Series, 0603 [1608 Metric] https://www.tenettech.com/s/59c9e4669bd3e7c70c5f5e6c/6899c8e7cf742559e5c4d6f0/4240576-40.jpg
AOTA-B160808S2R2MT-ABRACON-AOTA-B160808S2R2MT-Power Inductor (SMD), 2.2 µH, 1.1 A, Shielded, 1.3 A, AOTA-B160808S Series, 0603 [1608 Metric]
Note: Images for reference only.
Specifications:
Inductance: 2.2uH
Inductor Construction: Shielded
Mounting Type: SMD
For detailed specifications, please refer to datasheet in Attachments.
Package Includes:
1 x AOTA-B160808S2R2MT-ABRACON-AOTA-B160808S2R2MT-Power Inductor (SMD), 2.2 µH, 1.1 A, Shielded, 1.3 A, AOTA-B160808S Series, 0603 [1608 Metric]
TT-RB-R183701
in stockINR 53
1 1
4240576-40.jpg
Sku: TT-RB-R183701
Description of product
Specifications:
Inductance: 2.2uH
Mounting Type: SMD
Package Includes: