RF ANT 916MHZ WHIP STR BRK MT 2M
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range895MHz ~ 945MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 2m
TerminationRP-SMA Male
Ingress ProtectionIP67
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)4.906" (124.60mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-ID-2000-RPS-ND
in stockINR 3307.554052
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-ID-2000-RPS-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-ID-2000-RPS-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range895MHz ~ 945MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Return Loss-
Gain1.6dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 2m
TerminationRP-SMA Male
Ingress ProtectionIP67
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)4.906" (124.60mm)