RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Product Attributes:
SeriesRAH
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range850MHz ~ 970MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain2.2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-CW-RAH-ND
in stockINR 1327.716918
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-CW-RAH-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-CW-RAH-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesRAH
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)915MHz
Frequency Range850MHz ~ 970MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain2.2dBi
Power - Max-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.850" (47.00mm)