RF ANT 916MHZ WHIP STR SMA MALE
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)800MHz, 900MHz, 915MHz
Frequency Range865MHz ~ 965MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.8dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.150" (80.00mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-916-CW-QW-SMA-ND
in stockINR 1498.08461
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-916-CW-QW-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-916-CW-QW-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency Range865MHz ~ 965MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain1.8dBi
Power - Max-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.150" (80.00mm)