RF ANT 868MHZ WHIP/TILT PANEL MT
Product Attributes:
SeriesPML
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range853MHz ~ 883MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-2.0dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 305mm
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)5.917" (150.30mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-868-PML-ND
in stockINR 1377.656368
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-868-PML-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-868-PML-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPML
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range853MHz ~ 883MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-2.0dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 305mm
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)5.917" (150.30mm)