RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA MALE
Product Attributes:
SeriesRAH
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range833MHz ~ 903MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain0.6dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.850" (47.00mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-868-CW-RAH-SMA-ND
in stockINR 1260.15527
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-868-CW-RAH-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-868-CW-RAH-SMA-ND
Description of product
RF ANT 868MHZ WHIP RA SMA MALE
Product Attributes:
SeriesRAH
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range833MHz ~ 903MHz
Antenna TypeWhip, Right Angle
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain0.6dBi
Power - Max-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)1.850" (47.00mm)