RF ANT 868MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Product Attributes:
SeriesHW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range855MHz ~ 880MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)5.335" (135.50mm)
ApplicationsISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
TT-DKEY-ANT-868-CW-HW-ND
in stockINR 1396.742138
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-868-CW-HW-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-868-CW-HW-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesHW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range855MHz ~ 880MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)5.335" (135.50mm)