RF ANT 433MHZ WHIP STR CAB PAN
Product Attributes:
SeriesPW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range400MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain3.3dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 216mm
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)6.811" (173.00mm)
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
TT-DKEY-ANT-433-PW-QW-ND
in stockINR 1442.271094
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-433-PW-QW-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-433-PW-QW-ND
Description of product
RF ANT 433MHZ WHIP STR CAB PAN
Product Attributes:
SeriesPW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range400MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain3.3dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 216mm
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypePanel Mount
Height (Max)6.811" (173.00mm)