RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)400MHz, 410MHz, 450MHz
Frequency Range400MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain3.3dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.008" (178.00mm)
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
TT-DKEY-ANT-433-CW-QW-SMA-ND
in stockINR 1374.709446
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-433-CW-QW-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-433-CW-QW-SMA-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency Range400MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain3.3dBi
Power - Max-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.008" (178.00mm)