RF ANT 433MHZ WHIP STR RP-SMA ML
Product Attributes:
SeriesHD
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range420MHz ~ 445MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain0.7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.465" (88.00mm)
ApplicationsAlarms, ISM, Remote Control, Security Systems
TT-DKEY-ANT-433-CW-HD-ND
in stockINR 1367.371808
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-433-CW-HD-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-433-CW-HD-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesHD
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)433MHz
Frequency Range420MHz ~ 445MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain0.7dBi
Power - Max-
TerminationRP-SMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)3.465" (88.00mm)