RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Product Attributes:
SeriesSplatch®
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)403MHz
Frequency Range400MHz ~ 405MHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationsMICS
TT-DKEY-ANT-403-SP-ND
in stockINR 471.448186
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. ANT-403-SP-ND
Sku: TT-DKEY-ANT-403-SP-ND
Description of product
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Product Attributes:
SeriesSplatch®
Part StatusActive
RF Family/Standard-
Frequency (Center/Band)403MHz
Frequency Range400MHz ~ 405MHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR1.9
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.059" (1.50mm)