CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 25'
Product Attributes:
SeriesAWG
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors10
Pitch0.039" (1.00mm)
Length25.0' (7.62m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width0.394" (10.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300 V
Operating Temperature-10°C ~ 105°C
RatingsUL Style 2651
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-AE10A-25-ND
in stockINR 2322.72
Assmann WSW Components
1 1
Assmann WSW Components AE10A-25-ND
Sku: TT-DKEY-AE10A-25-ND
Description of product
CBL RIBN 10COND 0.039 GRAY 25'
Product Attributes:
SeriesAWG
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors10
Pitch0.039" (1.00mm)
Length25.0' (7.62m)
Wire Gauge28 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Width0.394" (10.00mm)
Voltage300 V