CABLE 2CON 22AWG WHT SHLD FEET
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter0.127" (3.23mm)
Shield TypeBraid
LengthEnter Number of Feet in Order Quantity
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Voltage600 V
Operating Temperature150°C
Usage-
Jacket (Insulation) Thickness0.0100" (0.254mm)
Conductor InsulationPolyvinylidene Fluoride (PVDF)
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-A132330-DS-ND
in stockINR 456.48
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine A132330-DS-ND
Sku: TT-DKEY-A132330-DS-ND
Description of product
CABLE 2CON 22AWG WHT SHLD FEET
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors2
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Shield TypeBraid
Jacket ColorWhite
Ratings-
Voltage600 V
Operating Temperature150°C
Usage-