LED COB VESTA WHITE SQUARE 3850K
Product Attributes:
SeriesVesta™
Product StatusActive
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm / White, Cool
CCT (K)3850K (2700K ~ 5000K) 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Luminous Flux @ Current/Temperature1153lm (Typ)
Current - Test500mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)18V
Lumens/Watt @ Current - Test126 lm/W
Current - Max700mA
CRI (Color Rendering Index)92
Viewing Angle130°
Features-
Size / Dimension15.90mm L x 15.90mm W
Height1.65mm
Light Emitting Surface (LES)10.00mm Dia
Lens TypeFlat
TT-DKEY-976-BXRV-TR-2750G-10A0-A-23-ND
in stockINR 403.19999999999993
Bridgelux
1 1
Bridgelux 976-BXRV-TR-2750G-10A0-A-23-ND
Sku: TT-DKEY-976-BXRV-TR-2750G-10A0-A-23-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesVesta™
Product StatusActive
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm / White, Cool
Wavelength-
ConfigurationSquare
Current - Test500mA
Temperature - Test25°C
Current - Max700mA
CRI (Color Rendering Index)92
Viewing Angle130°
Height1.65mm