30W BRICK DRIVER
Product Attributes:
SeriesVesta® Flex
Product StatusActive
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)120VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output14 ~ 43V
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts)30 W
Voltage - Isolation-
Dimming-
FeaturesOTP, OVP, SCP
Ratings-
Operating Temperature-20°C ~ 45°C
Efficiency88%
Termination StyleTerminal Block
Size / Dimension5.12" L x 3.03" W x 1.18" H (130.0mm x 77.0mm x 30.0mm)
Approval AgencyCE, cURus
Standard Number-
TT-DKEY-976-BXDR-30BT-U214P-01-A-ND
in stockINR 6868.9800000000005
Bridgelux
1 1
Bridgelux 976-BXDR-30BT-U214P-01-A-ND
Sku: TT-DKEY-976-BXDR-30BT-U214P-01-A-ND
Description of product
30W BRICK DRIVER
Product Attributes:
SeriesVesta® Flex
Product StatusActive
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs2
Voltage - Input (Min)120VAC
Voltage - Input (Max)277VAC
Voltage - Output14 ~ 43V
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts)30 W
Voltage - Isolation-
Dimming-
FeaturesOTP, OVP, SCP
Ratings-
Efficiency88%