SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Product Attributes:
SeriesGNR
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount, DIN Rail
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input80 ~ 140VAC
Voltage - Load48 V ~ 660 V
Load Current30 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleScrew Terminal
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Package / CaseModule
Supplier Device PackageModule
Approval AgencyCE, cURus, VDE
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-966-GNR30BCZH-ND
in stockINR 12693.600000000002
Crouzet
1 1
Crouzet 966-GNR30BCZH-ND
Crouzet 966-GNR30BCZH-ND
Sku: TT-DKEY-966-GNR30BCZH-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Product Attributes:
SeriesGNR
Product StatusActive
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input80 ~ 140VAC
Voltage - Load48 V ~ 660 V
Load Current30 A
On-State Resistance (Max)-