SENSOR LINEAR 400MM CONNECTOR
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 400.00mm (0 ~ 15.75")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Grade-
Qualification-
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
Resistance20 kOhms
TT-DKEY-905-TSP-L-0400-203-1%-RLU-ND
in stockINR 4154.4
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0400-203-1%-RLU-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0400-203-1%-RLU-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 400MM CONNECTOR
Linearity±1%
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Grade-
Qualification-
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
Resistance20 kOhms