SENSOR LINEAR 150MM CONNECTOR
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 150.00mm (0 ~ 5.91")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
TT-DKEY-905-TSP-L-0150-103-3%-RLU-ND
in stockINR 2227.815
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0150-103-3%-RLU-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0150-103-3%-RLU-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 150MM CONNECTOR
Linearity±3%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector