SENSOR LINEAR 25MM CONNECTOR
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
TT-DKEY-905-TSP-L-0025-103-1%-RLU-ND
in stockINR 1534.5
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-TSP-L-0025-103-1%-RLU-ND
Sku: TT-DKEY-905-TSP-L-0025-103-1%-RLU-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 25MM CONNECTOR
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector