SENSOR LINEAR 300MM SOLDER TAB
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 300.00mm (0 ~ 11.81")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleSolder Tab
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
TT-DKEY-905-SP-L-0300-103-1%-ST-ND
in stockINR 4024.575
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-SP-L-0300-103-1%-ST-ND
Sku: TT-DKEY-905-SP-L-0300-103-1%-ST-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 300MM SOLDER TAB
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleSolder Tab