SENSOR LINEAR 200MM SOLDER TAB
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±3%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleSolder Tab
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
TT-DKEY-905-SP-L-0200-103-3%-ST-ND
in stockINR 2778.84
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-SP-L-0200-103-3%-ST-ND
Sku: TT-DKEY-905-SP-L-0200-103-3%-ST-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 200MM SOLDER TAB
Linearity±3%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleSolder Tab