SENSOR LINEAR 170MM CONNECTOR
Rotation Angle - Electrical, Mechanical-
Linear Range0 ~ 170.00mm (0 ~ 6.69")
Actuator TypeFlexible Membrane - Linear
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector
Operating Temperature-40°C ~ 50°C
Package / CaseSensor Strip
Supplier Device Package-
TT-DKEY-905-SP-L-0170-103-1%-RLD-ND
in stockINR 3409.38
Spectra Symbol
1 1
Spectra Symbol 905-SP-L-0170-103-1%-RLD-ND
Sku: TT-DKEY-905-SP-L-0170-103-1%-RLD-ND
Description of product
SENSOR LINEAR 170MM CONNECTOR
Linearity±1%
Resistance10 kOhms
Resistance Tolerance±20%
Voltage - Supply-
Mounting TypeCustom
Termination StyleConnector