824~2170MHZ FLEXIBLE ANT SIDE-FE
Product Attributes:
Series212570
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)892MHz, 1.94GHz
Frequency Range824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands2
VSWR-
Return Loss-5dB
Gain-0.45dBi, 1.76dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
TerminationU.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.004" (0.10mm)
ApplicationsLTE
TT-DKEY-900-2125700200-ND
in stockINR 420.045164
Molex
1 1
Molex 900-2125700200-ND
Molex 900-2125700200-ND
Sku: TT-DKEY-900-2125700200-ND
Description of product
Product Attributes:
Series212570
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands2
VSWR-
Return Loss-5dB
Gain-0.45dBi, 1.76dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.004" (0.10mm)