CBL RIBN 10COND 0.039 BLUE FEET
Product Attributes:
SeriesTemp-Flex 100057
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors10
Pitch0.039" (1.00mm)
LengthEnter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorBlue
Ribbon Thickness0.029" (0.74mm)
Ribbon Width-
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Voltage300 V
Operating Temperature200°C
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-900-1000570140-DS-ND
in stockINR 512.64
Molex
1 1
Molex 900-1000570140-DS-ND
Molex 900-1000570140-DS-ND
Sku: TT-DKEY-900-1000570140-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesTemp-Flex 100057
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors10
Pitch0.039" (1.00mm)
Wire Gauge28 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorBlue
Ribbon Width-
Voltage300 V
Operating Temperature200°C