HOOK-UP STRND 30AWG WHITE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand7/0.0039"
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyphenylene Ether, Modified (mPPE)
Jacket (Insulation) Diameter0.031" (0.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.009" (0.23mm)
Length1000.7' (305.0m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Jacket ColorWhite
RatingsUL Style 11028
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-839-30-01794-305-ND
in stockINR 47.808
Tensility International Corp
1 1
Tensility International Corp 839-30-01794-305-ND
Sku: TT-DKEY-839-30-01794-305-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 30AWG WHITE
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand7/0.0039"
Length1000.7' (305.0m)
Voltage600V