ADJ PWR RES 4.7 OHM 280W CHAS MT
Product StatusActive
Resistance4.7 Ohms
Power (Watts)280 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Diameter1.256" OD, 0.839" ID (32.00mm x 21.30mm)
Length9.843" (250.00mm)
Package / CaseRadial, 3 Lead, Tubular
TT-DKEY-716-RSSD30250A4R70KB06-ND
in stockINR 23680.384
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-RSSD30250A4R70KB06-ND
Sku: TT-DKEY-716-RSSD30250A4R70KB06-ND
Description of product
Product StatusActive
Resistance4.7 Ohms
Power (Watts)280 W
Tolerance±10%
Adjustment TypeSlide
Length9.843" (250.00mm)