RES 100 OHM 5% 100W TO247-2
Product Attributes:
SeriesLTO 100 H
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247-2
Size / Dimension0.620" L x 0.197" W (15.76mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.976" (24.80mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-716-LTO100H100R0JTE3-ND
in stockINR 1912.5450000000003
Vishay Sfernice
1 1
Vishay Sfernice 716-LTO100H100R0JTE3-ND
Sku: TT-DKEY-716-LTO100H100R0JTE3-ND
Description of product
RES 100 OHM 5% 100W TO247-2
Product Attributes:
SeriesLTO 100 H
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
Package / CaseTO-247-2