RF TXRX MODULE CELL/NAV 4G SMD
Product Attributes:
SeriesSARA-R4
Product StatusActive
DigiKey Programmable-
RF Family/StandardCellular, Navigation
ProtocolGNSS, LTE
Modulation8PSK, GMSK, QPSK
Frequency700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Data Rate480Mbps
Power - Output33dBm
Sensitivity-116.5dBm
Serial InterfacesUART, USB
Antenna TypeAntenna Not Included
Utilized IC / Part-
Voltage - Supply3V ~ 4.5V
Current - Receiving65mA ~ 350mA
Current - Transmitting800mA ~ 1.9A
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case96-SMD Module
Memory Size-
TT-DKEY-672-SARA-R422M10S-01BTR-ND,672-SARA-R422M10S-01BCT-ND,672-SARA-R422M10S-01BDKR-ND
in stockINR 7905.6
u-blox
1 1
u-blox 672-SARA-R422M10S-01BTR-ND,672-SARA-R422M10S-01BCT-ND,672-SARA-R422M10S-01BDKR-ND
Sku: TT-DKEY-672-SARA-R422M10S-01BTR-ND,672-SARA-R422M10S-01BCT-ND,672-SARA-R422M10S-01BDKR-ND
Description of product
RF TXRX MODULE CELL/NAV 4G SMD
Product Attributes:
SeriesSARA-R4
Product StatusActive
DigiKey Programmable-
ProtocolGNSS, LTE
Modulation8PSK, GMSK, QPSK
Data Rate480Mbps
Power - Output33dBm
Sensitivity-116.5dBm
Serial InterfacesUART, USB
Utilized IC / Part-
Voltage - Supply3V ~ 4.5V
Mounting TypeSurface Mount