MIC COND ANLG OMNI -38DB 0.157"D
Product Attributes:
SeriesTOM
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-38dB ±3dB
S/N Ratio58dB
Voltage - Rated2 V
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
RatingsIP67 - Dust Tight, Waterproof
TerminationWire Leads
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max)0.067" (1.70mm)
ShapeCircular
Impedance2.2 kOhms
Voltage Range2 V ~ 10 V
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-668-TOW-1538L-LW100-R-ND
in stockINR 355.68000000000006
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-TOW-1538L-LW100-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-TOW-1538L-LW100-R-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesTOM
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range-
Sensitivity-38dB ±3dB
S/N Ratio58dB
Voltage - Rated2 V
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
TerminationWire Leads
Height (Max)0.067" (1.70mm)
ShapeCircular
Impedance2.2 kOhms
Voltage Range2 V ~ 10 V