SPEAKER 6OHM 1W TOP PORT 93DB
Product Attributes:
SeriesAS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range650 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant650Hz
Impedance6 Ohms
Efficiency - dBA93.00
Efficiency - Testing100mm
Efficiency - TypeSensitivity
Power - Rated1 W
Power - Max1.2 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - Cone-
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Ratings-
TerminationSpring Type
Size / Dimension0.591" L x 0.433" W (15.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
TT-DKEY-668-AS01506MS-SC15-WP-2-R-ND
in stockINR 272.16
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-AS01506MS-SC15-WP-2-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-AS01506MS-SC15-WP-2-R-ND
Description of product
SPEAKER 6OHM 1W TOP PORT 93DB
Product Attributes:
SeriesAS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range650 Hz ~ 20 kHz
Frequency - Self Resonant650Hz
Impedance6 Ohms
Efficiency - dBA93.00
Efficiency - Testing100mm
Efficiency - TypeSensitivity
Power - Rated1 W
Power - Max1.2 W
Port LocationTop
ShapeRectangular
Material - Cone-
Material - MagnetNd-Fe-B
Ratings-
TerminationSpring Type