SPEAKER 600OHM 10MW TOP PT 120DB
Product Attributes:
SeriesAR
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant1kHz
Impedance600 Ohms
Efficiency - dBA120.00
Efficiency - Testing10mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated10 mW
Power - Max20 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationWire Leads
Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TT-DKEY-668-AR040600MR-LW100-R-ND
in stockINR 450.72
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-AR040600MR-LW100-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-AR040600MR-LW100-R-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesAR
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant1kHz
Impedance600 Ohms
Efficiency - dBA120.00
Efficiency - Testing10mm
Power - Rated10 mW
Power - Max20 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationWire Leads