SPEAKER 300OHM 10MW TOP PT 110DB
Product Attributes:
SeriesAR
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant650Hz
Impedance300 Ohms
Efficiency - dBA110.00
Efficiency - Testing1mW/10mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated10 mW
Power - Max30 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads
Size / Dimension1.126" Dia (28.60mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TT-DKEY-668-AR027300MR-R-ND
in stockINR 380.16
PUI Audio, Inc.
1 1
PUI Audio, Inc. 668-AR027300MR-R-ND
Sku: TT-DKEY-668-AR027300MR-R-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesAR
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeReceiver
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant650Hz
Impedance300 Ohms
Efficiency - dBA110.00
Efficiency - Testing1mW/10mm
Power - Rated10 mW
Power - Max30 mW
Port LocationTop
ShapeRound
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads