GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Product Attributes:
SeriesEVE3
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenCapacitive
Diagonal Screen Size4.3" (109.22mm)
Viewing Area95.04mm W x 53.86mm H
BacklightLED - White
Dot Pixels480 x 272
InterfaceSPI
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Controller Type-
TT-DKEY-635-EVE3-43G-BLM-TPC-F32-ND
in stockINR 10391.039999999999
Matrix Orbital
1 1
Matrix Orbital 635-EVE3-43G-BLM-TPC-F32-ND
Sku: TT-DKEY-635-EVE3-43G-BLM-TPC-F32-ND
Description of product
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 4.3"
Product Attributes:
SeriesEVE3
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
TouchscreenCapacitive