DC/DC CONVERTER 4000V 30W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® LE
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 14000V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)7.5mA
Power (Watts)30W
Efficiency-
Operating Temperature10°C ~ 45°C
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)
Approval AgencyCE, cURus
Standard Number60950-1
TT-DKEY-633-4LE24-N30-ND
in stockINR 191596.275
Advanced Energy
1 1
Advanced Energy 633-4LE24-N30-ND
Sku: TT-DKEY-633-4LE24-N30-ND
Description of product
DC/DC CONVERTER 4000V 30W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® LE
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 14000V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)7.5mA
Power (Watts)30W
Efficiency-
Mounting TypeChassis Mount