DC/DC CONVERTER 500V 30W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® AA
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 1500V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)60mA
Power (Watts)30W
Efficiency-
Operating Temperature-40°C ~ 65°C
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension2.97" L x 1.50" W x 0.75" H (75.4mm x 38.1mm x 19.1mm)
Approval AgencyCE, cURus
Standard Number-
TT-DKEY-633-1/2AA24-P30-I5-E-ND
in stockINR 137047.59
Advanced Energy
1 1
Advanced Energy 633-1/2AA24-P30-I5-E-ND
Sku: TT-DKEY-633-1/2AA24-P30-I5-E-ND
Description of product
DC/DC CONVERTER 500V 30W
Product Attributes:
SeriesUltravolt® AA
Product StatusActive
TypeEnclosed
Voltage - Input (Min)23V
Voltage - Input (Max)30V
Number of Outputs1
Voltage - Output 1500V
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)60mA
Power (Watts)30W
Efficiency-
Mounting TypeChassis Mount