CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 4.02"
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeFFC, FPC
Number of Conductors6
Pitch0.020" (0.50mm)
Length4.016" (102.00mm)
Length - Exposed Ends-
Termination StyleTop on One Side, Bottom on Other, Backers on Both Sides
TT-DKEY-609-FF3025-AO102-006-ND
in stockINR 182.88
Amphenol ICC (FCI)
1 1
Amphenol ICC (FCI) 609-FF3025-AO102-006-ND
Sku: TT-DKEY-609-FF3025-AO102-006-ND
Description of product
CABLE FFC/FPC 6POS 0.5MM 4.02"
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeFFC, FPC
Number of Conductors6
Pitch0.020" (0.50mm)
Length4.016" (102.00mm)