CAPACITOR 10F 20% 2.7V T/H
Product Attributes:
SeriesRSELT
Product StatusActive
Capacitance10 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.-
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
TT-DKEY-587-RSELT1062R7F30003-ND
in stockINR 378.045
Taiyo Yuden
1 1
Taiyo Yuden 587-RSELT1062R7F30003-ND
Sku: TT-DKEY-587-RSELT1062R7F30003-ND
Description of product
CAPACITOR 10F 20% 2.7V T/H
Product Attributes:
SeriesRSELT
Product StatusActive
Capacitance10 F
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.7 V
Lifetime @ Temp.-
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Lead Spacing0.197" (5.00mm)