CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Product Attributes:
SeriesAlchip™- MLA
Product StatusActive
Capacitance100 µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
PolarizationPolar
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current @ Low Frequency92 mA @ 120 Hz
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency230 mA @ 100 kHz
Impedance700 mOhms
TT-DKEY-565-EMLA350ARA101MF80GTR-ND,565-EMLA350ARA101MF80GCT-ND,565-EMLA350ARA101MF80GDKR-ND
in stockINR 82.99199999999999
Chemi-Con
1 1
Chemi-Con 565-EMLA350ARA101MF80GTR-ND,565-EMLA350ARA101MF80GCT-ND,565-EMLA350ARA101MF80GDKR-ND
Sku: TT-DKEY-565-EMLA350ARA101MF80GTR-ND,565-EMLA350ARA101MF80GCT-ND,565-EMLA350ARA101MF80GDKR-ND
Description of product
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
Product Attributes:
SeriesAlchip™- MLA
Product StatusActive
Capacitance100 µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35 V
PolarizationPolar
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Lead Spacing-
Mounting TypeSurface Mount
Impedance700 mOhms