CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH
Product Attributes:
SeriesKHE
Product StatusActive
Capacitance47 µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
PolarizationPolar
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current @ Low Frequency-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Ripple Current @ High Frequency-
Impedance-
TT-DKEY-565-EKHE451ELL470MJ451-ND
in stockINR 305.76000000000005
Chemi-Con
1 1
Chemi-Con 565-EKHE451ELL470MJ451-ND
Sku: TT-DKEY-565-EKHE451ELL470MJ451-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesKHE
Product StatusActive
Capacitance47 µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450 V
PolarizationPolar
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Lead Spacing0.197" (5.00mm)