RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25H
Product StatusActive
Resistance2.2 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-56-SFR25H0002204JA500CT-ND,56-SFR25H0002204JA500TB-ND
in stockINR 30.24
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-SFR25H0002204JA500CT-ND,56-SFR25H0002204JA500TB-ND
Sku: TT-DKEY-56-SFR25H0002204JA500CT-ND,56-SFR25H0002204JA500TB-ND
Description of product
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attributes:
SeriesSFR25H
Product StatusActive
Resistance2.2 MOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-