RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
SeriesMBA/SMA 0204 - Professional
Product StatusActive
Resistance47 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-56-MBA02040C4702FRP00TR-ND,56-MBA02040C4702FRP00CT-ND
in stockINR 25.919999999999998
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1 1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components 56-MBA02040C4702FRP00TR-ND,56-MBA02040C4702FRP00CT-ND
Sku: TT-DKEY-56-MBA02040C4702FRP00TR-ND,56-MBA02040C4702FRP00CT-ND
Description of product
RES 47K OHM 0.4W 1% AXIAL
Product Attributes:
Product StatusActive
Resistance47 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-